Topíme

V pondělí elektrikáři připojili dům a spustili podlahové topení v hlavní místnosti. Konečně to v domě začíná vypadat trochu jako doma a ne jako v lednici. Přeci jen noční teploty klesají k nule a to pak v domě nebyl žádný teplotní zázrak.

Jak už jsem psal, o teplo se stará elektrické podlahové vytápění AEG. Zatím topíme jen v hlavní obývací místnosti na 15 stupňů, aby dobře vysychaly malby a hlavně podlahy. Ty už budou hotové požadované čtyři týdny a brzy bychom tak chtěli začít pokládat podlahy. I když ale podlahy vypadají na pohled i na dotek suché, mokrá okna svědčí o opaku. První den po zatopení po oknech tekly čůrky vody a z podlah se odpařilo asi hodně litrů vody. Během následujících dnů a střídavého topení a větrání už to není tak hrozné, byť okna se rosí a zamlžují stále. Největší porce vody je pak ještě ve spodním patře a jeho betonových stěnách a tam se zatím bohužel netopí.

Za dva týdny by se měl stavět krb, takže pak zatopíme i v něm a snad se nám povede vlhkost v domě snížit na rozumnou úroveň, aby se v něm dalo na Vánoce bydlet.

Termostat AEG
Termostat AEG

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *