Přípojky, jímka a počasí

Tento týden dodělal Smestav přípojky kanalizace, vody a elektřiny a prostor před domem se tak začal pomalu blížit finálnímu stavu (i když má do něj ještě pořádně daleko).

V pátek jsme měli usazovat jímku na dešťovku, ale čáru přes rozpočet nám udělalo počasí podobné tomu, které nám v červenci ve sklepě zařídilo bazén. Přes noc se stavba proměnila v bažinu a tak jsem musel odvolávat náklaďák a přesměrovávat dopravu jímky do Smestavu, protože na stavbě bychom ji neměli kam dát. Když jsem pak byl na stavbě osobně, bylo mi jasné, že pokud by bagr vjel na zahradu, už by ho z ní asi nikdo nevyndal.

Plány jsou od toho, aby se měnily, takže jímka a hrubé srovnání okolního terénu se bude muset udělat někdy později. Příští týden to pravděpodobně nepůjde, protože v úterý nastane den D a Celet začne montovat dům. Podle aktuálního harmonogramu bude hotovo 11. listopadu, což je o měsíc dříve, než máme ve smlouvě, takže jestli to klapne, budou Vánoce v pohodě v novém.

Když už jsem nakousl tu jímku, tak nakonec jsem vybral pětikubíkovou sklolaminátovou od firmy Mirosep (jak na výpočet velikosti jímky). Mají teď akci se slevou 20 %, takže jímka vyšla na 22 230 Kč vč. DPH, což je nejlepší cena, jakou jsem našel. Na jímku je záruka 10 let a dostal jsem k ní i certifikát a Osvědčení o vodotěsnosti – prý pro místní úřad.

Příští zápisek ze stavby už bude obsahovat foto domu, protože v úterý to vypukne.

Pohled z ulice
Pohled z ulice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *