Plány na jaro

Ačkoliv by měla být zima v plném proudu a měl bych mít starost o to, jak nejrychleji odházet sníh kolem celého domu, realita je trochu jiná. Globální oteplování řádí a já včera (17. února!) chodil po terase v triku. Je čas naplánovat jarní práce.

Původně jsem myslel, že venkovní dodělávky začnu někdy koncem března nebo až v dubnu. Jenže člověk míní a počasí mění. V posledních dnech bych mohl dělat okolo domu vše, co nám zima přerušila.

Nejvyšší prioritu mají tyto činnosti:

Dodělat plot ze Stavoblocku

Chybí mi udělat asi 10 metrů plotu, protože jak jsme nakonec změnili jeho tvar i výšku podezdívky, nevyšel materiál. Na zimu nemělo smysl ho objednávat, ale už jsem si do Stavoblocku napsal o kalkulaci a jen čekám na to, až jejich doprava pojede okolo, abych nemusel platit sólo dopravu. Nevýhoda stavebního materiálu je, že ho PPL za 150 Kč nedoveze :)

Až bude celý plot postaven, přijde na řadu nalepení zákrytových desek. Nemělo by to být složité, na doporučení to budu lepit mrazuvzdorným lepidlem na obklady. Jediné, co bude trochu náročnější, bude dostat to do roviny, zvláště tam, kde se na to pak budou šroubovat sloupky.

Jeden tip ke Stavoblocku: vždy, když si počítám orientační ceny podle jejich eshopu, tak mi vyjde víc, než potom dostanu nabídku přímo na dotaz. Buď neumím s tím shopem a nebo je v tom nějaký jiný háček. Doporučuji tedy sepsat si materiál a poslat dotaz na cenu mailem.

Chodníček Topstone

Od domu k brance to máme cca 12 m2 chodníku a rozhodli jsme se ho udělat z Topstone, tak jsem zvědav, jak to půjde. Topstone jsou v podstatě malé kamínky, které se slepí „lepidlem“ do jednolité plochy a vypadá to moc pěkně. Nakoupil jsem ho už loni, kdy měli nějakou akci a vyšlo to za dobrou cenu. Akorát teď koukám, že teď to za tu cenu mají normálně :) Asi zimní ceník.

Pod Topstone je třeba dát beton, takže mě z těch 12 metrů čeká asi 9 ještě vybetonovat.

Opěrná zídka z kamenů

S chodníčkem souvisí i zarovnání terénu, protože je trošku ve svahu. Rozhodli jsme se terén zkrotit malou zídkou z kamenů z lomu. Předpokládám, že ji poskládám nasucho, protože bude max. nějakého půl metru vysoká. Lom máme nedaleko, ale jak jsem tak zjišťoval, tak přímo do lomu vás nikdo nepustí. Ale kámen se dá koupit pře prostředníky, kteří do lomu mohou. Tuna za 700 Kč. Akorát nemám vůbec představu, kolik se toho z tuny postaví. Trochu se bojím, že to bude pár kamínků. Uvidíme.

Tyto tři věci myslím na pár víkendů zábavy vystačí :) O výsledek se pak podělím.

1 komentář u „Plány na jaro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *