Odškrtáváme si: voda, elektřina, centrální vysavač

Tento týden se stavba opět výrazně pohnula. Řemesla na sebe zatím perfektně navazují a každý den se udělá něco nového.

Jako první nastoupili v pondělí instalatéři a udělali rozvod vody v celém domě. Ve dvou lidech si dali asi 15 hodinovou šichtu a za jeden den tak měli hotovo. Většina řemesel jezdí s okolí Jindřichova Hradce, kde sídlí Celet, takže pokud nechtějí hledat nocleh v místě, snaží se vše stihnout za jeden den.

S vodou nebyl žádný problém, jen jsme nějaký čas nemohli najít druhý odpad a už jsme byli rozhodnuti svést odpady k jednomu, o kterém jsme si mysleli, že je ve sklepě jediný, ale nakonec se našel ještě jeden, na daleko lepším místě :) Je zvláštní, jak člověk rychle zapomene, jak prázdná základová deska vypadala a kde jsou jaké přípojky.

Voda a vysavač
Voda a vysavač

V úterý jsme zahrabávali jímku na dešťovku, což představovalo vybagrovat díru 4 x 2 metry a 2 metry hlubokou. Její dno se vysypalo pískem, bagr do ní spustil jímku a ta se celá obsypala pískem. V pátek přijela ještě jedna fůra písku a celý zásyp jsem dokončil. Teď se okolo jímky hodí pár lžic zeminy a jímka je připravena k napojení.

Jímka - hotovo
Jímka - hotovo

Ve čtvrtek nastoupili elektrikáři a v pátek po obědě byl hotov rozvod elektřiny. Sám jsem moc zvědav, na co jsme zapomněli nebo co by bylo lepší řešit jinak. Je strašně těžké si představit kam dát jaký vypínač, co čím ovládat a kam dát kolik zásuvek, když v domě nebydlíte a nevíte, co běžný provoz potřebuje. Ale základ jsme snad udělali dobře a na nic klíčového nezapomněli.

Hlavní rozvaděč
Hlavní rozvaděč

V pátek přijel montér od Beamu a namontoval potrubí pro centrální vysavač.

Trubka centrálního vysavače
Trubka centrálního vysavače

Mezi tím vším už několik dní pobíhají sádrokartonáři a připravují podhledy i stěny na to, až se zaklopí a bude se moci pokračovat litím podlah.

Na příští týden je v plánu ještě montáž alarmu a zmíněné sádrokartonářské práce. Taky se budou muset nahodit omítky ve spodním zděném patře.

Více fotek je v galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *