Máme zkoulaudováno

Dnes se završila zase jedna etapa našeho stavění – máme zkolaudováno.

Kolaudace proběhla úplně hladce. Člověk má pořád podvědomě pocit, že jednání s úřady je problém, ale já si nemůžu ani v nejmenším stěžovat. Trochu jsem se bál, jestli nebudou vadit některé nedodělky, jako např. jedny chybějící dveře, které dodavatel udělal v blbém rozměru a nové ještě nedorazily nebo chybějící podlahová krytina v 1PP.

Kolaudace probíhala  tak, že jsme nejprve obešli dům z venku, paní z úřadu zkontrolovala vizuálně výkresy s realitou a bylo to. Následně prošla poctivě všechny místnosti a opět je zkontrolovala podle výkresů.

Obecně ji zajímala hlavně bezpečnost, takže jsem již dopředu věděl, že musím mít všude zábradlí a na terase jsem dokonce musel ztlouct provizorní dřevěné (to se ji na pohled trochu nezdálo, ale přesvědčil jsem ji, že je opravdu bytelné a nikdo přes něj nespadne :).

Z dalších věcí je potenciálně nebezpečná asi hlavně elektřina, ale tu nijak nezkoumala a nekomentovala, byť nám na mnoha místech trčí ze zdi jen dráty zakončené „čokoládou“, což ale dělal elektrikář a je to podle mě OK. Kupodivu ji nezajímal ani hasicí přístroj a požární čidla (nebo je zaregistrovala a nijak dál nerozebírala).

Poslední věc, kterou zkusila, bylo zda teče voda v koupelně – asi abychom tam neměli nafakeovaná umyvadla, ze kterých neteče voda :)

Protože jsme měli na stavebním povolení i plot, který ještě ale není, dostaneme jen částečný souhlas s užíváním stavby, čili nemůžeme užívat ten plot, který nemáme :) Až doděláme plot, bude ho stavební úřad ještě kontrolovat.

Potěšilo mě, že stejně jako prakticky každý, i paní z úřadu konstatovala, že máme zvláštní dům a je to něco jiného, než všude okolo.

A jaký je další postup?

  • v pondělí dostaneme písemné vyhotovení souhlasu s užíváním , se kterým rovnou zajdeme na evidenci obyvatel a dostaneme číslo popisné
  • rovnou si na evidenci obyvatel můžeme požádat o popelnici (nevěřil bych, jak taková popelnice chybí :)
  • se souhlasem k užívání a číslem popisným se jde na katastr a na základě těchto dokumentů zapíšou dům jako hotovou stavbu
A to je vše. Tímto bych mohl blog zavřít, ale neudělám to :) Mám ještě spousta materiálu ze samotné stavby a i dodělání domu a zahrady do finálního stavu ještě nějaký ten měsíc zabere, takže určitě bude ještě dlouho o čem psát.

3 komentáře u „Máme zkoulaudováno

  1. Gratuluju, my stale cekame jeste na pozemek, ktery bude snad brzo k dispozici :) a pokud nebude budem dalsich x let hledat.

    1. Kuchyň bych považoval za nábytek a toho se kolaudace netýká. Nicméně určitě je nutná funkční voda (paní nám opravdu zkoušela kohoutky), odpady a elektřina. Jestli na místě stojí kuchyňská linka nebo ne, mi přijde fuk. Ale nejjednodušší bude zavolat si před kolaudací na stavební úřad a domluvit se předem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *