Máme přípravu pro základovou desku 1NP

Začínají se nám rýsovat obrysy domu i když trochu divně může vypadat to, že máme hotové pasy a ztracené bednění pro desku v 1NP a ještě není vybagrované 1PP :). Je to ale kvůli tomu, že po vybagrování podsklepení by se už bagr dobře nedostal k bagrování pasů pro nadzemní část. Proto ta příprava napřeskáčku. Nicméně tento týden už se pracuje na vybagrování 1PP a měla by se snad stihnout i jeho základová deska. Děsím se, kolik z toho bude zase hlíny.

100% funguje ten pocit „jé, vždyť je to strašně malé“, což je naštěstí jen optický klam vznikající velikostí prostoru okolo. Jakmile přibudou stěny a příčky, začne člověk prostor vnímat jinak (aspoň doufám :)

Také máme snad konečně elektřinu – člověk z ČEZu volal včera ráno, že to jde montovat a protože se už neozval, předpokládám, že to klaplo. Těch formulářů pro ČEZ bylo na můj vkus nějak moc a celé se to dost vleklo. Až mi přijde faktura, napíšu něco o nákladech na připojení elektřiny a vody – to by mohlo dost lidí zajímat, protože dopředu tu cenu většinou nezjistíte.

Ztracené bednění
Ztracené bednění

Více obrázků najdete v galerii.

4 komentáře u „Máme přípravu pro základovou desku 1NP

  1. Ahoj, super stránky. Také nás to čeká, právě vyřizujeme koupi pozemku a na začátku srpna se snad také kopne do země. Chtěl jsem se zeptat, jak jste měli doteď řešenou elektřinu pro míchačku atp.?

    1. Firma tam měla dieselový generátor. Ale že tam nebyla elektřina včas byla spíš moje chyba, podcenil jsem počet formulářů u ČEZu a dobu vyřízení. Doporučuju řešit to tak minimálně měsíc před potřebou elektřiny.

  2. Vy jste měli na hranici už kapličku od ČEZu, takže proto to bylo jen měsíc, že? U nás je bohužel elektřina v komunikaci, bude třeba udělat odbočku atd., takže tam to bude podle internetu trvat mezi půlrokem až rokem, bohužel…

    1. Ano, kaplička byla naštěstí připravená, takže šlo „jen“ o vyplnění správných formulářů, instalaci rozvaděče, získání revize a vlastní propojení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *